Skip to main content

Echipă

Lutz Assekuranz Versicherungsvermittlung Ges.m.b.H.

550245 Sibiu (Hermannstadt)
Str., Simion Mehedinti Nr. 5, Büro 6, et. 2


Phone: +40 / 269 24 80 84
Fax: +40 / 269 24 80 84

office-ro@lutz-assekuranz.eu

Angajatii nostrii va sfatuiesc in mod profesional in urmatoarele limbi: Bulgara  [bg] , Germana [de] ,

              Engleza [en] , Franceza [fr] , Greaca [gr] , Poloneza [pl] , Romana [ro] , Rusa [ru] , Sârbă [sr] ,

              Slovacă [sk] , Ceha [cz], Turca [tr].

.

secretary/reception: Agnieszka Ewa Przybylska agnieszka.przybylska@lutz-assekuranz.eu [de] [en] [pl]
+43 1 8175573 10

management assistence: Daniela Pihulicova daniela.pihulicova@lutz-assekuranz.eu [de] [sk] [cz] [en]

+43 1 8175573 43

 

David Ullram, Hbv. (Head of Department) david.ullram@lutz-assekuranz.eu [de] [en] [pl] [ru]
+43 1 8175573 30

Johannes Peffer johannes.pfeffer@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 45

Fax
+43 1 8175573 23

Stephan Seiz, Hbv. (Head of Department)stephan.seiz@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 15

Elisabeth Bernleithner elisabeth.bernleithner@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 12

Alicja Gallus alicja.gallus@lutz-assekuranz.eu [de] [pl] [en]
+43 1 8175573 37

Marina Georgieva marina.georgieva@lutz-assekuranz.eu [bg] [de] [en] [ru]
+43 1 8175573 38

Monika Graczyk monika.graczyk@lutz-assekuranz.eu [de] [pl] [en]
+43 1 8175573 48

Alexander Kain alexander.kain@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en]
+43 1 8175573 39

Struan MacCallum struan.maccallum@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 25

Benjamin Panic benjamin.panic@lutz-assekuranz.eu [de] [en] [sr]
+43 1 8175573 34

Anna Maria Pieklo anna.pieklo@lutz-assekuranz.eu [de] [en] [pl]
+43 1 8175573 16

Ioan Prodrom ioan.prodrom@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en]
+43 1 8175573 32

Nadejda Stoica nadejda.stoica@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en] [ru] [fr] [es]
+43 1 8175573 36

Fax:
+43 1 8175573 22

 

Vânzări:

Miroslaw Siech, Hbv. miroslaw.siech@lutz-assekuran.eu [pl] [de] [en]
+43 1 8175573 21

Piotr Wszoła piotr.wszola@lutz-assekuranz.eu [pl] [en] [ru]
+48 735 238 335 

Daune:

Stephan Seiz, Hbv. (Head of Departement) stephan.seiz@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 15

Alicja Gallus alicja.gallus@lutz-assekuranz.eu [de] [pl]
+43 1 8175573 37

Anna Maria Pieklo anna.pieklo@lutz-assekuranz.eu [pl] [de] [en]
+43 1 8175573 16

Philipp Gawronski philipp.gawronski@lutz-assekuranz.eu [de] [en] [pl]
+43 1 8175573 29

Partner: ZMPD Polen

+48 22 536 18 844

Vânzări:

Mihai S. Ileni mihai.ileni@lutz-assekuranz.eu [ro] [en]
+40 721 328 422 (mobile)

Daune (biroul Viena):

Stephan Seiz, Hbv. (Head of Departement) stephan.seiz@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 15

Alexander Kain alexander.kain@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en]
+43 1 8175573 39

Ioan Prodrom ioan.prodrom@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en]
+43 1 8175573 32

Nadejda Stoica nadejda.stoica@lutz-assekuranz.eu [de] [ro] [en] [ru] [fr] [es]
+43 1 8175573 36

Activități administrative:

Camelia Foficas camelia.foficas@lutz-assekuranz.eu [ro] [de] [en]
+40 735 558 556 (mobile)

Cristina Jurj cristina.jurj@lutz-assekuranz.eu [ro] [de] [en]
+40 735 534 733 (mobile)

Paula Cismas paula.cismas@lutz-assekuranz.eu [ro] [de] [en]
+40 735 534 737 (mobile)

Partner: UNTRR

 

Maria Kotsina maria.kotsina@lutz-assekuranz.eu [de] [gr] [en]
+30 210 7601 743

Partner:

Nikos Agiasmatzis
Insurance Broker

www.agiasmatzis.gr

Partner:

GIZ Intertransport

+386 (0)1 4323334
Telefax: +386 (0)1 2318967

Sales:

Oliver Lappel oliver.lappel@lutz-assekuranz.eu [de] [en]

+43 1 8175573 13
+43 664 1130338

Marine claims (office Vienna):

Stephan Seiz, Hbv. (Head of Departement) stephan.seiz@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 15

Marina Georgieva marina.georgieva@lutz-assekuranz.eu [bg] [de] [en] [ru]
+43 1 8175573 38

Struan MacCallum struan.maccallum@lutz-assekuranz.eu [de] [en]
+43 1 8175573 25


Partner: GrECo